Na Fušce v Pustiměřu 16.8.2014

P1120153

P1120145Byl krásný letní den 16.8.2014. Teda jak se to vezme. Krásné moc nebyl, ba naopak bylo pod mrakem, sem tam něco sprchlo, celkově zima jak v pekle. Tentokráte sme zavítali do Hospody Na Fušce v Pustiměřu.

Nédřiv sme po Pustiměřu blódili, ale pak nám naštěstí místní nesmělý chlapec poradil správnou cestu, my předtím samozřejmě óplně jinde. Nějak nezafungovala lidská GPS, se někdy stává, že?

Po správném nasměrování už to byla otázka pár desítek vteřin, než sme objevili naši cílovou destinaci Na Fušce. Po vystoupení z našeho kerve-kočáru, kterému mimochodem zřejmě odešel kerve-klakson do věčných lovišť, naše první kroky dopadly na štěrkoidní podloží. Z toho začlo šílet naše bubenické Čertisko Mira, kde a jak že si má vlastně postavit škopky. Naštěstí (kurňa už podruhý!), měl hospodské Filip vzadu na dvorku neskutečnou zásobu věcí, tak nebyl problém postavit provizorní pódium z podlážek a následně po setmění přišlo vhod i „urvané pouliční osvětlení“.
P1120150 P1120153 P1120158

Po naštelování a poskládání našich serepetiček přišly na zkoušku první bubénky.  Po prvních úderech do činelů bylo jasné, že se něco musí změnit, neboť bychom pod provizorním přístřeškem ohluchli. Tak se Čertisko Mira rozhodl bojovat proti činelům s kapesníčky a el.páskou (viz. prostřední foto). Pro naše uši o 1000% lepší, protiklad byl samozřejmě jakési pazvuk jdoucích právě z činelů. Když se k bicím přidaly ostatní nástroje a zpěv, tak to bylo vlastně jedno a to si uvědomil i Čertisko a strhl ty činelo-zvuko-kazy dodža. Musím se přiznat, že jsem to postřehl až ke konci konciku, heh, silly me!
P1120165 P1120176 P1120182

Set čítajících 17 kervesongoloidů byl rozdělen na 2 části. První ještě jakžtakž za světla, druhá už v hrobové tmě a hlubokém tichu. Proti neskutečné zimě nás naštěstí vyzbrojil hospodský Filip výbornou slivovičkou, za což mu tímto děkujeme. Nesmíme opomenout ani skvělou kýtečku, která nám přišla pod ruky, nos a následně do chřtánu – nom nom. Jo, málem jsem zapomněl! Premiéru měly 3 songoloidy – překopaná „Ke dnu“, „Prase“ a „Seš špek“, což je zatím pracovní název a zatím ani sami nevíme, co z teho vyleze.
P1120185 P1120163 P1120173

Nakonec bych chtěl poděkovat všem skalním a novém posluchačům, že to v té hnusné kose vydrželi a podpořili nás! Díky guys!

Pápálálá, u dalšího vydání Kerve-blogíísku, Váš Emanuel Bacigala!
PS: dule só videa a odkaz do galerky jó?!

Videa:
„KE DNU“

„PRASE“

„SEŠ ŠPEK“

Zbytek fotek v -> GALERII <-